dnes je 28.1.2021

Input:

Plán obnovy - Aby ľudia uvideli a pocítili každé euro z Plánu obnovy

12.10.2020, Zdroj: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak spolu s predstaviteľmi hnutia Sme Rodina predstavili návrh Plánu obnovy v hodnote 5, 8 mld. eur. Polovica z týchto peňazí bude využitá na reformy a na náklady spojené s ich realizáciou a druhá polovica na zelené investície.

„Sme presvedčení, že dva najväčšie problémy, ktoré Slovensko dnes má, sú vysoké daňové a odvodové zaťaženie, nestabilné dôchodky a obrovský investičný dlh. Náš návrh preto spočíva v tom, že sumu 5,8 mld. eur rozdelíme presne na polovicu medzi reformy a zelené investície,“ povedal minister Milan Krajniak.

Jednou z priorít ministra práce, sociálnych vecí a rodiny v návrhu Plánu obnovy je zníženie daňového a odvodového zaťaženia ako aj zníženie dane z príjmu o 1 %. Sociálne odvody by sa tak znížili z aktuálnych 34, 6 % na 28, 6%. „Je to zásadná vec, ktorá ovplyvní fungovanie každého jedného človeka v tomto štáte a každého jedného zamestnávateľa,“ povedal minister.

Ďalšou prioritou ministra práce Milana Krajniaka je výstavba nových a moderných zariadení sociálnych služieb a poskytovanie kvalitnej sociálnej starostlivosti. V rámci predstaveného návrhu Plánu obnovy by sa postavilo 600 ambulantných zariadení, 275 komunitných sociálnych