dnes je 28.1.2021

Input:

NBS chystá zmeny v regulácii finančného sprostredkovania a finančného poradenstva

13.10.2020, Zdroj: SITA

Národná banka Slovenska (NBS) chystá zmeny v regulácii finančného sprostredkovania a finančného poradenstva. V aktuálnej fáze rozpracovanosti materiálu centrálna banka nateraz skonštatovala len toľko, že ide o päť oblastí, a to reguláciu provízií, tipérstvo, zodpovednosť, maklérstvo a odbornú spôsobilosť. Navrhované zmeny zohľadňujú doterajšie skúsenosti banky a prax v týchto oblastiach. Okrem týchto tém národná banka navrhne zmeny aj technického charakteru.

Materiál predstavuje priority Národnej banky Slovenska pri rokovaní s ministerstvom financií, ktoré je oprávnené navrhovať zmeny legislatívy. "Pred samotným rokovaním s Ministerstvom financií SR, ako aj s predstaviteľmi finančného trhu, by sme však nechceli ísť do väčších detailov," povedal pre agentúru SITA hovorca centrálnej banky Peter Majer.

Podľa finančného analytika OVB Allfinanz Slovensko Mariána Búlika je dôležité zvyšovanie finančnej gramotnosti. Vláda si do programového vyhlásenia dala záväzok upraviť pravidlá distribúcie finančných služieb s